Yatalak / Felçli Yaşlı Hasta Bakım Hizmeti

Yatağa bağımlı şekilde ömrünün geri kalanını geçirme düşüncesi her insan için  üzüntü veren bir durumdur ancak insanlar gerek yaşlarından ötürü gerekse geçirdikleri bir hastalık ya da kaza sonucunda geçici veya sürekli olarak yatağa bağlı yaşamaları gerekebilir. Bu durumda Yatalak Hasta Bakımı oldukça özen gerektiren bir süreç olup,  profesyonel sağlık ekipleri tarafından üstlenilmesi gereklidir.

Yaşlı Bakım Merkezimizde Yatalak ve felçli hastanın ihtiyaçlarına özel oluşturulacak bakım şartlarının sağlanması rehabilitasyon sürecini daha konforlu ve etkin hale getirmektedir. Merkezimizde 7 gün 24 saat görev yapan sağlık personelleri, ileri seviye medikal ekipmanlar ve hareket güçlüğü çeken kişilere uygun olarak tasarlanmış fiziksel şartlar bu bağlamda önemli rol oynamaktadır.

Merkezimizde deneyimli ve konusunda eğitimli hasta bakıcılar tarafından hastalarımızın her gün düzenli olarak kontrolleri yapılmakta ve kişisel bakım ve temizlik işlemleri giderilmektedir. Hastaya yatak içerisinde pozisyon verilmesi, yemek yedirilmesi gibi günlük yaşam aktivitelerinde destek sunarken, hemşireler vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü, mide barsak sisteminin sorgulanması gibi işlemlerde yardımcı olmaktadır, ayrıca fizyoterapistimiz hastaya gerekli fizik tedavi ve mobilizasyon egzersizlerinin yaptırılması, masaj uygulamaları, yutma terapisi, konuşma terapisi ve solunum terapisi hizmetleri vermektedir.