Kanser Hastası Yaşlı Bakımı

Kanser hastası yaşlı bireylerimiz ve aileleri, tedavi süreci ve sonrasında farklı fiziksel, psikolojik ve sosyal sorunlar yaşamaktadırlar. Bununla birlikte ne yazık ki hastalarımızda kaygı, korku, endişe, umutsuzluk, tükenme ve depresyon gibi psikolojik sorunlar da sıkça görülmektedir.

Özel Koşuyolu Yaşlı Bakım Merkezi’ nde konusunda uzman doktor ve hemşirelerimiz hastalarımızın ilaç takibini ve düzenli kontrollerini yapmaktadır, bunun yanı sıra  güleryüzlü personelimiz tarafından kanser hastası yaşlılarımızın fizyolojik, psikolojik, sosyal ve manevi gereksinimleri üst düzeyde karşılanmaktadır.

Bakım evimizde Kanser tedavisi görmüş hastalarımıza özel bakım programları uygulanmaktadır. Beslenmelerinden, ilaçlarını kullanmalarına kadar dikkat edilerek hastaların hayata adapte olması ve hızlı bir şekilde iyileşmeleri amaçlanmıştır. Bu süreçte hastanın kendisi ile ilgilenilmesi duygusu, kaliteli yaşam süresinin uzamasının yanında hastanın hem yaşama sevincini hem de tedaviye uyumunu arttırmaktadır.