Parkinson Yaşlı Bakımı

Parkinson genellikle orta yaşlarda görülen bir sinir sistemi hastalığıdır. Parkinson hastalığında genellikle; istem dışı titreme, hareketlerde sertlik, hareketlerin yavaşlaması gibi durumlar görülebilir.

Yaşlı bakım merkezimizde Parkinsonlu hastalara uygulanan özel bakım hizmetimiz hastanın tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulmuştur. Hastalığın bakım ve tedavisinde özel eğitilmiş fizyoterapistler tarafından uyguladığımız rehabilitasyon hem hareket kabiliyetini artırmakta hem de hastalığın ilerlemesini belirgin olarak yavaşlatmaktadır. Yine bu tür hastalarımızda sıkça görülen konuşma bozuklukları için uyguladığımız konuşma terapileri ile ömür süresince hayat kalitesini düşürmeden, misafirlerimize psikolojik açıdan destek sağlanmaktadır.

Bakım evimizde 7/24 görev yapan hasta bakıcılarımız hastaya vücut temizliğinin ve öz bakımının yapılması, yatak içerisinde pozisyon verilmesi, yemek yedirilmesi gibi günlük yaşam aktivitelerinde destek sunarken, hemşireler vital bulgu takibi, lavman, bası yarası kontrolü, mide bağırsak sisteminin sorgulanması gibi işlemlerde yardımcı olurlar.